رومينا من سوال ليلا رو جواب دادم بگرد توی پست ها پيداشون می کنيد!

سياه چاله ها برای آن سیاه هستند که هيچ نوری از آن ها به چشم ما نمی رسد.نوری که به چشم ميرسد از فوتون ساخته شده است.فوتون ذرات بسيار ريزی هستند که جرم دارند.به نظر شما سياه چاله هاچه خاصيتي دارند که فوتون ها به ما نمی رسند؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!

سياه چاله ها ستاره هايی هستند که جرمشون خيلی خيلی خيلی زياده و شعاعشون کمه!‌از اونجايی که هر چی جرم بيشتر به گرانش بيشتر می شه و هر چی فاصله(شعاع ستاره) کم بشه گرانش باز هم زياد می شه!‌برای همين اين ستاره ها اون قدر با شدت فوتون ها رو با شدت جذب می کنند که حتی اونها که سرعتشون خيلی خيلی زياده نمی تونن از دست سياه چاله ها فرار کنند و در واقع نور در دام سياه چاله می افته!

آياسطح کوچک کم تر از سطح بزرگ اصطکاک ايجاد می کند ؟

نه خير جفت اونها يه جور اصطکاک خواهند داشت. چرايش هم تا به حال صد دفعه توضيح دادم!‌قرار بر اين است که چون اينجا وجود داره شما يه ذره هم به خودتون زحمت نديد دنبال جواب نگرديد!12.gif وقتی سطح کم می شه فشاری توليد شده بر روی سطح بيشتر می شه و در نتيجه فرو رفتگی ها و بر امدگی ها بيشتر در هم فرو می روند ولی از طرفی سطح کوچک فرو رفتگی و بر امدگی های کمتری نسبت به سطح بيشتر داره و برای همين يه عامل کم شدن اصطکاک و يه عامل زياد شدن اصطکاک با هم جمع می شن و برای همين اصطکاک تغيير نمی کنه!

۱- بزرگی نيروی اصطکاک به کدام دو عامل بستگی داره ؟

اصطکاک به دو تا چيز ربط داره جنس دو تا سطح و نيروی تکيه گاه! اخه رومينا اين چه سواليه بعد از اين همه وقت! هر چی تکيه گاه(نيروی وزن )بيشتر بشه اصطکاک بيشتر می شه و هر چی دو تا سطح زبرتر باشند باز هم اصطکاک بيشتر می شه!

۲- آيا برای اين که جسمی به آهنربا جذب يا دفع بشه بايد کاملا در کنار آن قرار بگيرد؟

نه!‌ مگه تا حالا نديدی؟! نيروی مغناطيسی يه نيروی ميدانی است يعنی در فاصله هم می تونه به جسم نيرو وارد کنه!

۳- دو قطب آهنربای حلقه ای کجای آن است؟

يه روی اهنربا قطب شماله يه روی ديگه اش قطب جنوب!

/ 3 نظر / 11 بازدید
خرزوخان

خانم کبریایی اینقدر عکس های منو داخل وبلاگتون نذارید

خانوم راستی من امروز تونستم عکسا رو ببينم

دنيا شرف‌الدين

خانوم ببخشيد که من همه جا پيغام گذاشتم ها ! می ترسم يادتوون بره! بای