رومینا تو مگه امتحان های دیگه ای نداری؟؟!!<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

 

۱-هر چی انرژی داره ميتونه نيرو وارد کنه ؟!
۲-هر نيرويی منشأ انرژی داره؟!(اينو از خودم در اوردم)
۳-انرژی ازصورتی به صورتی تبديل ميشه و يا به نيرو تبديل ميشه /يا موقع تبديل شدن از يه صورت به صورت ديگه نيرو وارد ميکنه/با موقعی که نیرو وادمیکنه از صورتی به صورت دیگه تبدیل میشه / یا اینا به هم ربط ندارن/یا چی؟؟؟!!!

 

در جواب سوال اولت باید بگم که اره هر جسمی که انرژی داره می تونه نیرو وارد کنه! یه ذره فک کن! مثلا اگه من توان نداشته باشم یعنی انرژی نداشته باشم نی تونم راه برم چون نمی تونم به زمین نیرو وارد کنم!

 

سوال دومت هم دقیقا همون سوال اولته! یعنی صورت مسئله همونه پس مسلما جواب هم همونه! یعنی منشا نیرو انرژی است.

 

در جواب سوال سومت هم: ببین انرژی از صورتی به صورت دیگه تبدیل می شه که بعضی وقتها این تبدیل انرژی همراه با اعمال نیرو هست بعضی وقتها نیست! مثلا انرژی تابشی خورشید به انرژی شیمیایی مواد غذایی در گیاهان تبدیل می شه! مسلما ما در این شرایط اعمال نیرویی چندانی نمی بینیم(البته شاید هم در مقیاس مولوکولی این اتفاق بیفته!) اما یه ماشین می خوره به دیوار انرژی جنبشی ماشین وقتی ماشین مچاله می شه به صورت انرژی کشسانی توی بدنه ماشین ذخیره می شه! اینجا مسلما بین دیواره و ماشین یه ضربه به وجود می اد و ضربه یعنی اعمال نیرو در چند لحظه کوچک و کم!

پس اولا اینا به هم ربط دارند و ثانیا می شه گفت هر وقت داره یه تبدیل انرژی اتفاق می افته جسمی که انرژی داره به جسمی که انرژی نداره نیرو وارد می کنه حالا ممکنه این نیرو قابل دیدن باشه مثل تصادف ماشین یا غیر قابل دیدن باشه مثل برخورد اشعه آفتاب به برگ گیاهان!

 

بعد این که اول تخم مرغ بوده یا مرغ! در این زمینه می شه گفت تقریبا اول انرژی بوده و از انرژی نیرو تولید شده دلیلش هم اینه که منشا تمام انرژی ها و نیروهای روی زمین انرژی تابشی خورشیده!

 

(بهتره این یه تیکه رو برای قاطی نکردن خیلی با توجه نخوونید)و اما در مورد انرژی کشسانی! در واقع ما در هیچ جای دنیا انرژی به نام انرژی کشسانی نداریم! انرژی کشسانی یه نوع خاص از انرژی مکانیکی هست! بین مولکولهای همه اجسام، همیشه یه ذره فاصله است به طوری که اونها می تونن روی هم حرکت کنند و اگه ما اونها رو بکشیم و یا فشرده کنیم امکان این وجود داره که فاصله مولکولها از هم کم و زیاد بشه و درنتیجه طول کل جسم عوض بشه! پس این که طول اجسام در اثر اعمال نیرو تغییر می کنه یه خاصیت اجسامه! البته نیرویی که ما به اجسام وارد می کنیم باید خیلی زیاد نباشه تا اگه ما نیرو رو ازروی اجسام برداشتیم دوباره مولکولها به حالت اولیه خود برگردند! پس از نظر دید مولکولی می شه این طوری که گفت ما با اعمال نیرو به یه فنر مولکولهای اونو مجبور می کنیم در نزدیکی هم قرار بگیرن (در حالی که مولکولها نمی خوان) و وقتی ما این نیرو رو برداشتیم مولکولهایی که بیش از حد به هم نزدیک شده اند دوباره از هم دور می شن واین دور شدن یعنی این که طول جسم دوباره به حالت اولیه خودش برگرده و به این ترتیب به جسمی که جلوش قرار داره نیرو وارد می کنه و به این ترتیب مولکولها انرژیشون رو با  اعمال نیرو به جسم تحویل می دن!!!!

 

/ 199 نظر / 11 بازدید
نمایش نظرات قبلی
جوجو آذين (کاما)

اوووووووووووووووووووووووووووووووه جوجو آذين وارد ميشود سلام چطوريه ؟

روميناA

سلام

ن

ن

شيرين و ليلا

خانم کبريايی لطفا برايند نيرو را توضيح دهيد. از وبلاگ خوبتان متشکریم . دوستدار شما شیرین و لیلا

شيرين و ليلا

خانم کبريايی لطفا برايند نيرو را توضيح دهيد. از وبلاگ خوبتان متشکريم. دوستدار شما لیلا و شیرین

ليلا و شيرين

خانم کبريايی سلام: لطفا اگه ميشه برايند نيرو را توضيح دهيد. باز هم اگه میشه لطفا جواب این سوال ما را هم بدهید: باچکشی میخی را در تخته فرو می کنیم. اگر نیرویی که ما با چکش بر میخ وارد میکنیم ۱۰ نیوتن باشد .نیروی تکیه گاه میخ و تخته هر یک چقدر است. با تشکر از شما و وبلاگ خوبتان دوستدار شما شیرین و لیلا

لیلا و شیرین

خانم کبريايی شما را به خدا هر چه زودترجواب ما را بدهید. متشکریم

زهره رضايت

سلام خانم اميدوارم اين سال تحصيلی به شما خوش گذشته باشه البته با این اذیت هایی که ما کردیم فکر نکنم خوش گذشته باشه اما امیدوارم بدی هام رو فراموش کنید اماخودم رو نه ما هم هیچ وقت شما رو فراموش نمی کنیم بای

سيد علی احمدی

با عرض سلام اگر ميشه تو وبلاگتون ساختمان ساده ژنراتور رو قرار بدين خيلی ممنون