چند تا نکته!

خدا بگم اين مريمی که نصف قدش زير زمين رو چی کار کنه ! ووووواااااای! مگه تو به من قول نداده بودی دختر بد!!!!!!!16.gif

بعدش ان شا الله که فريناز خانوم يادش نرفته باشه! ان شا الله!

دوما اين اصلا به اين نعنی نيست که شما بايد فقط همين ها رو بخونيد همه چيزهايی پلی کپی رو بايد بلد باشيد! وای از دست شما دخترای تنبل!

 

ثانيا حضور اين خانوم بدون نام که ميز آخر رديف وسط کلاس ۴/۱ می شينه و من نمی شناسمش بگم که دقيقا دقيقا حرفتون درسته! يعنی اين که اشتباهی که وجود داره اين که ما در زبان عاميانه به اون چيزی که وزنمون رو با هاش می کشيم ميگيم ترازو در حالی که اين وسيله يه نيرو سنجه هست که اتفاقا فنرش يه فنر پيچشی هست و به ازای نيرويی که زمين به ما وارد می کنه يه مقداری تغيير طول می ده و بعد اين مقدار نيرو هست و از آنجا که جاذبه زمين ۱۰ است مقدار اون تقسيم بر ده می شه و وزن ما رو نشون می ده! وقتی اين ترازو رو هم ببيرم کره ماه باز نيرويی که به فنر وارد می شه برابر نيروی وزن ما در کره ماه است اگه بدونيم که شتاب جاذبه در ماه برابر ۶/۱ باشه ژس وزن ماه در کره ماه برابر ۶/۱* m خواهد بود که حالا توی اين ترازو تازه اين عدد تقسيم بر ۱۰ هم خواهد شد س وزن ما توی اين تراوز به کيلوگرم يک ششم وزن واقعی ما هست يعنی اگه وزن ما رو ۱۰ کيلو نشون بده يعنی وزن ما ۶۰ کيلو هست!

بعدش هم در جواب اون يکی حرفت بايد بگم واقعا قشنگی علم دقيقا به همينه! يعنی هميشه يه سری قوانين وجود داره که شايد خيلی هم به درد نخوره ولی وقتی توی يه جای ديگه مورد استفاده قرار بگيره خيلی خيلی قشنگ و هيجان انگيز می شه! مثلا اين روزها ادمايی که مکانيک می خونن خيلی ميرن سرغ کارهای بيو مکانيک )بيو مکانيک يه شاخه ای از علم مکانيک هست که يه قسمتش در مورد فيزيک بدن انسان است. اين که کليه ادم چه طوری کار ميکنه -ششها- قلب- خون چه طوری توی رگها جريان پيدا می کنه! يه جمله خيلی رمانتيک اينه که تجلی عظمت فيزيک خداوند توی چيزايی که توی زيست و موجودات زنده به کار رفته اينو جدی می گم ها واقعا اون قدر خارق العاده و قشنگه که بعضی وقتها کله ادم می پوکه!

 

بعد هم در جواب مهديه بگم که اره اگه فنر رو هی به هم فشار بديم و بديم از يه حدی که بگذره ديگه جمع تر نمی شه و به اصطلاح به طول مرده می رسه از اون جا به بعد هم انرژی که ما مصرف می کنيم در ساختمان و بدنه فنر به صورت گرما مصرف می شه و اگه ديگه پدر فنر رو در بياريم مسلما فنر می شکنه ديگه!

بعدش هم در مورد اون مسئله که وزن ما توی قطب بيشتره يا استوا بايد بگم  وزن ما توی قطب بيشتره! يادتون هست بهتون گفتم اگه هر جسمی داره توی يه مسيره دايره شکل حرکت می کنه يه نيرويی داره اونو به سمت مرکز دايره می کشه(اينو توی گرانش کلی براتون توضيح دادم!) از طرفی همه مون می دونمی که زمين داره دور خودش می چرخه اون هم حول محوری که قطب شمال رو به قطب جنوب وصل می کنه هر چی فاصله يه جسم از مرکز دايره زياد تر باشه از اون جه که سرعتش بيشتره پس نيرويی که اونو به سمت مرکز می کشه بيشتره يعنی اگه يه جسمی توی استوا باشه بيشتر به طرف مرکز زمين کشيده ميشه تا جسمی که توی قطب هست حالا اين نيرو رو چی تامين می کنه مسلما فقط وزن پس اگه يه قسمت از نيروی وزن صرف چرخش دور زمين بشه مقدار کمتری از اون برای نيروی تکيه گاه باقی می مونه!

بعدش هم دخترای خوبی باشيد يه امشب بشينيد درس بخونيد! اين قدر امتحانش اسونه که همه همه تون بالای ۵/۱۸ بگيريد! يعنی من که انتظار دارم معدل کلاساتون بالای ۱۹ بشه! اين يعنی اين که دست از اينترنت بازی هم بر داريد خواهشا!

بعدش هم اين که اگه قراره مثله کار سوق قوميت من بيام و شما دست از کار و زندگيتون بکشيد(نصيحت مندانه اش اين می شه که وظايفی که به عده تون گذاشتن رو ول کنيد بريد سراغ کاری که خودتون دوس داريد بهتره مطمئن باشيد که من نمی ام! پس اگه اين قدر از خودتون مطمئن هستيد می تونم روش فک کنم06.gif)

 

بعدش هم بچه ها برای کيک رومينا خانوم و بستنی هايی که خودتون خوريد و همه چيز ديگه ممنون! من ديروز اون قدر حالم بد بودکه هيچ چيز دور خودم رو نمی ديدم، در هر صورت تشکرات بنده رو بپذيريد!01.gif

/ 19 نظر / 7 بازدید
نمایش نظرات قبلی
روميناA

خانوم کبريايی روزتون مبارک

روميناA

خانوم کبريايی فعلآ خدا حافظ (فعلآ)

زهره رضايت

روزتون مبارک

آرزو

سسسسسسسلللللللللللللللللللللااااااااااااااااااامممممممممممممممممممممممممممممممممممم من موفق شدم از یه جایی اینترنت بیارم وای نمیدونید چقدر دلم برای نظر دادن تنگ شده بود

بی وفا آرزوه ها

خانوم کبريايی اين جا رو نخونيد (لطفا)

بی وفا همه ی نظراتو که من برات می دادم

مخلص شما مهدیه خانبگی kooroshe kabir

خانوم کبريايی همه ی نظرات رو چک کردم ديدم اينجا نيستم!!!! گفتم بيام يه چيزی بنويسم. خب چی بگم؟؟؟؟‌سلام!من اومدم راستی يه چيزی خانوم ما درطول عمرمون هيچ بازی واليبالی رو نباخته بوديم. ولی حالا تو مسابقه با ۱/۵ باختيم. اولا ست اول رو باختيم نه کل بازی رو. دوما خانوم ما تازه خوشحال ازاين که زنگ تفريح قبل ۷/۱ رو برديم داشتيم می خنديديم که يهو گفتن بايد برين مسابقه بدين. خانوم فردا يعنی چهارشنبه بازی داريم. خانوم تو رو خدا بياين نگاه کنين يه ذره روحيه بدين. خانوم ما لان که داريم اينو می گيم اظطراب تمام وجودمون رو گرفته. خانوم شما که واسه امتحان ما دعا می کنين. لطفا واسه برنده شدن ما هم دعاکنين.

خانم ایکس

خانم ما رو تنها نوزارید (مطمئنا نتونستین بخونین)

سلام خانوم ببخشيد (بقيه شو تو نظرای قسمت پايينی نوشتم